Jaka bateria do wanny wolnostojącej

data aktualizacji: 29-07-2014, 13:21

Wanny wolnostojące cieszą się dużą popularnością wśród osób urządzających wnętrza swoich łazienek. Są one rozwiązaniem, które najlepiej prezentuje się w dużych łazienkach oraz salonach kąpielowych. Za montażem wanny wolnostojącej w łazience przemawia przede wszystkim niebywały urok i elegancja.

Jaka bateria do wanny wolnostojącej

Wanna umieszczona w centralnym miejscu w łazience wymaga jednak poniesienia sporych kosztów. Musimy dokładnie rozplanować sposób rozprowadzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej, aby zapewnić właściwie działający system odwodnienia. Ponadto ceny wanien wolnostojących są wyższe od tradycyjnych modeli montowanych przy ścianie. Kosztowniejsza jest także obudowa takiej wanny. Decydując się na montaż wanny na środku łazienki nie można zapomnieć również, o dopasowaniu do niej odpowiedniej armatury, tak aby stanowiły zgrany duet. Do wanien wolnostojących z reguły montuje się stojące baterie wannowe podłogowe. W tej grupie baterii możemy wybierać spośród modeli jedno- i dwuuchwytowych oraz termostatycznych.

Grupa Armatura - bateria wannowa Retro classic  z podłączeniem do posadzkibateria wannowa stojąca podłogowa kolor patyna Grupa Armatura Retro Classic

fot.: Grupa Armatura - bateria wannowa Retro classic z podłączeniem do posadzki


W ofercie firmy Grupa Armatura znaleźć można dwuuchwytowe modele wannowe z kolekcji Royal Class: rodzina Retro i Retro Classic, które swą stylistyką nawiązują do do lat 30-tych. Cechuje je tradycyjny kształt, bogate zdobnictwo i detale wykonane z prawdziwej porcelany. Do wystroju wnętrza możemy dobrać odpowiedni kolor armatury: chrom, satynę, złoto lub stylową patynę. Bateria wannowa stojąca z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro lub Retro Classic to oryginalny akcent w łazience urządzonej w tradycyjnym stylu.

bateria wannowa wolnostojąca Rodo Massibateria wannowa wolnostojąca Toscana Massibateria wannowa wolnostojąca Doblo Massibateria wannowa wolnostojąca Sienna Massi

fot.: Massi

Firma Massi do wanien wolnostojących poleca luksusowe, wolnostojące wersje podłogowe baterii, które zachwycają elegancją i precyzją wykonania. Szeroki wybór modeli baterii sprawi, że dobierzemy baterię pasującą do wystroju naszej łazienki.

Wanna wolnostojąca Gloria PMD Piramida

fot.: Wanna wolnostojąca Ravon Lily z baterią      fot.: Wanna wolnostojąca Gloria PMD Piramida

 

Przykładowe aranżacje łazienek z wanną i baterią wannową stojącą montowaną w podłodze

bateria wannowa z natryskiem podłogowa Oras do wanny wolnostojącejwanna wolnostojąca Kaldewei z baterią wannową stojąca montowaną w podłodze

          fot.: Oras                    fot.: Konkurs fotograficzny
                                                   "Nasze łazienki"    

 

Bateria wannowa wielootworowa

Innym rodzajem baterii, który można zamontować do wanny wolnostojącej, jest bateria wielootworowa - instalowana w wyciętych w krawędzi wanny otworach. W większości wanien akrylowych można wyciąć otwory na baterię, bez obawy o utratę gwarancji producenta. Przed zakupem należy jednak zapytać producenta bądź sprzedawcę wanny o możliwość zastosowania baterii wielootworowej. W przypadku wanien o wąskim rancie bateria jest umieszczana na specjalnym podeście lub półce bezpośrednio przy samej wannie.

wanna wolnostojąca Coram z baterią wielootworową umieszczoną na podeście obok wanny

fot.: Wanna wolnostojąca Coram Pamela w stylu retro z baterią wielotworową umieszczoną obok wanny na specjalnym podeście

Bateria wieolotworowa to bardzo funkcjonalny rodzaj baterii, który zapewni nie tylko komfort kąpieli, ale również może pełnić rolę eleganckiej ozdoby. Armatura tego typu wygląda niezwykle efektownie oraz pozwala na zamontowanie wanny w dowolnym miejscu.

Pięciootworowa bateria wannowa Dora Massi

fot.: Massi

W zależności od naszych potrzeb i upodobań mamy do wyboru trzy- lub pięciootworowe baterie stojące. Krany trzyotworowe zawierają rączkę natryskową, wylewkę z przełącznikiem natrysku oraz uchwyt regulujący strumień i temperaturę wody. Natomiast model pięciootworowy składa się z wylewki, rączki natryskowej, oraz zaworów sterujących.

bateria wielootworowa Ferro Metalia 56bateria trzyotworowa wannowa Tres

                        fot.: Ferro                                      fot.: Armadeo.pl - bateria Tres Slim

Grupa Armatura - Bateria wannowa pięciootworowa stojąca Harmonicbateria 3-otworowa wannowa Minimal Deante

 fot.: Grupa Armatura                       fot.: Deante                         fot.: Oras


Za montażem baterii wannowej wielootworowej przemawia także fakt, iż wąż rączki prysznicowej przestaje nam już przeszkadzać i zabierać miejsce. Jest on chowany w specjalnym otworze a ponad krawędź wanny wystaje tylko raczka gotowa do wykorzystania w każdej chwili.

 

Zobacz także:

W parze z wanną

Wanna na środku czy w rogu łazienkiOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Armadeo.pl, Coram, Deante, Ferro, Grupa Armatura, Massi, Oras, PMD Piramida, Ravon, Konkurs fotograficzy Nasze łazienki


.